سرهنگ مصطفی اسکندری رئیس کلانتری ۱۷۴ قیامدشت بیان داشت: با وقوع چند فقره سرقت منزل اعم از سرقت‌های موفق و ناموفق، تیم تخصصی کلانتری برای شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان وارد عمل شدند و با مراجعه به محل‌های سرقت و بررسی صحنه جرم دریافتند که سارق با تخریب درب‌های طلقی اقدام به سرقت کرده و یا می‌خواسته سرقت کند.

این مقام انتظامی بیان داشت: در پایش‌های اطلاعاتی سرنخ‌هایی از حضور یکی از سارقان حرفه‌ای منزل در این سرقت‌ها به دست آمد که پیش‌تر توسط ماموران همین کلانتری دستگیر و روانه زندان شده بود.


وی تصریح کرد: در شاخه دیگر از تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهم ۶ ماه قبل از زندان آزاد شده است و در این مدت دوباره به سرقت منزل روی آورده است.


سرهنگ اسکندری با اشاره به اینکه مخفیگاه متهم در محدوده کلانتری شناسایی شد و با هماهنگی‌های قضائی و در پاتوقش در حالی که در حال فروش اموال سرقتی بود دستگیر شد، گفت: متهم در کلانتری تا کنون به ۳ فقره سرقت منزل موفق و ۱۰ فقره سرقت منزل نا موفق اعتراف کرد و اظهار داشت که با شعله‌ای طلق درب ورودی منازل را می‌سوزانده و به راحتی وارد ساختمان شده و پس از سرقت از انباری‌ها و اموال مستقر در مشاعات از محل متواری می‌شده است.


کلانتر محله قیامدشت عنوان کرد: متهم در خصوص سرقت‌های ناموفق اظهار داشت که در سرقت‌های نا موفق اهالی محل متوجه حضورم در مشاعات و انباری‌ها شده اند و برای اینکه دستگیر نشوم بلافاصله محل را ترک کرده ام.


این مقام انتظامی گفت: باشناسایی مال باختگان سارق برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.
انتهای پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران